Aurikuloterapie – novinka ve Studiu AURA

Ve Studiu AURA nově vyzkoušíte jednu z metod akupunktury, tzv. aurikuloterapii neboli akupunkturu ušního boltce či akupunkturu ucha.

Aurikuloterapie je bezpečná léčebná metoda, která ničím neomezuje běh vašeho každodenního života. Místo tradičních jehel používáme ve Studiu AURA speciální magnetky o velikosti špendlíkové hlavičky přelepované náplastí. Magnetky jsou vyrobeny ze speciální slitiny kovu, který zaručuje stimulaci akupunkturního bodu.

Na vybrané akupunkturní body se magnetky nalepí a překryjí se náplastí v barvě kůže. V uchu zůstanou tyto speciální magnetky po dobu přibližně 14 dnů.

Výběr akupunkturních bodů provádíme na základě pulsové diagnostiky, diagnostiky na plosce nohy a samozřejmě ucha samotného.

Poznejte příznivé účinky aurikuloterapie – akupunktury ucha

Tato metoda najde své uplatnění v mnoha případech, jmenujme alespoň ty nejčastější:

  • působí blahodárně na pohybový aparát, záda a klouby,
  • zmírňuje příznaky alergie,
  • odstraňuje bolesti hlavy,
  • upravuje narušené funkce vnitřních orgánů, např. trávení,
  • stabilizuje psychiku a harmonizuje duševní stav.

Metodu lze využít samostatně, ale i k tzv. zesílení účinků po masáži, zejména pro svůj vliv na pohybový aparát.

Kontraindikovány jsou zejména těžké psychické stavy, stavy po extrémní fyzické a psychické zátěži a silné cukrovky. V těhotenství jsou vynechávány určité akupresurní body.

Cena – aurikuloterapie

Cena je individuální u každého klienta s ohledem na výsledky diagnostiky, délku a rozsah ošetření. Pohybuje se od 50 do 270 Kč za ošetření.