Celulitida trápí mnoho z nás často již od puberty a to bez rozdílu pohlaví. Každý chce vypadat krásně. I přesto, že se na celulitidu díváme hlavně z estetického hlediska, je především známkou zdravotních potíží. Ty souvisí nejen s genetickými dispozicemi, ale mimo jiné také s poruchami cirkulace žilní krve a zejména lymfy. Dá se s celulitidou bojovat? Určitě. S tímto nerovným bojem vám pomůžeme.

Jde o zhoršenou detoxikaci a imunitní oslabení

Při celulitidě,někdy též lipohypertrofii, dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které na povrchu kůže vytváří nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V daném místě je pak značně omezen průtok krve a lymfy.

Nejčastějšími příčinami jsou především hormonální změny – u žen hlavně v období menstruace, užívání antikoncepce, gravidity i menopauzy.

Není celulitida jako celulitida. Jak závažná je ta vaše?

Dle závažnosti se celulitida řadí do 4 stupňů postižení:

Celulitida 1. stupně je patrná pouze při stlačení kůže.

Celulitida 2. stupně se projevuje zejména ve stoje nebo při sezení. Vleže nerovnosti mizí.

Celulitida 3. stupně je typická hrbolky a nerovnostmi kůže, které jsou viditelné jak ve stoje tak i vleže. Kůže je chladná a zpravidla i bolestivá.

Celulitida 4. stupně se projevuje zbytnělou, tuhou a napjatou kůží s výraznými nerovnostmi patrnými ve všech polohách těla. Mohou se při ní projevit další zdravotní komplikace, jako je enormní zvětšení tukové tkáně, otoky končetin a bolestivost.

Jak s celulitidou souvisí lymfa

Smutným faktem je, že pokud včas nezasáhneme vhodnou léčbou, dochází k degenerativním změnám podkožní tkáně.
Můžete věřit a vyzkoušet ověřené, ale málo účinné babské rady. Základní podmínkou úspěšné prevence je dobrý stav lymfatického systému. Proč? Jedinou kapilárou v těle schopnou vstřebat a transportovat proteiny a tuk z tkání je totiž právě lymfatická kapilára.

Tento transportní proces lze účinně nastartovat a podporovat:

  • kompresní terapií;
  • vhodnými pohybovými aktivitami, ideální je například rychlá chůze;
  • v indikovaných případech je vhodné nasadit farmaka a využít potravinové doplňky (venofarmaka, enzymy, vitamíny, antioxidanty, bylinné směsi atd.);
  • pomocí dodržování zásad zdravého životního stylu, který spočívá v zodpovědném dodržování pitného režimu, pestré a hodnotné stravě bez bílé mouky, vyloučení nikotinu, destilátů, udržování optimální hmotnosti atd.;
  • odborně provedenou ruční lymfatickou masáží nebo přístrojovou lymfodrenáží.

Lymfatická masáž proti celulitidě pomáhá

Lymfodrenáž zlepšuje průtok lymfatického řečiště  navozuje ideální fyziologické poměry v podkoží. Cílem je prokrvení svalů a zrychlení krevního oběhu. Zbavuje tělo toxinů a regeneruje pokožku. Tím se pak urychluje proces spalování tuků z problematických partií.

Vezměte léčení a prevenci před celulitidou do vlastních rukou. Rádi vám s tím pomůžeme. Ruční lymfatické masáže i přístrojovou lymfodrenáž provádíme přímo ve Studiu AURA ve Frenštátě pod Radhoštěm na ulici Horní 210.

Objednejte se na čísle 556 808 089 nebo 732 608 989, případně si rezervujte termín na info@studioaura.cz.